Regulament Sélection régionale ‘chants, sons sur scène’ de Craiova, le 8 avril 2017

!!!IMPORTANT!!!

Data limită de înscriere este 5 aprilie 2017.

Cine poate participa la concurs?

Festivalul se adresează elevilor şi studenţilor, împărţiţi pe 3 categorii:
– 13-15 ani
– 16-17 ani
– 18-25 ani

Concurenţii pot evolua solo sau în duet (maximum 2 persoane pe scenă).
o (2 personnes maximum).

Cum să-mi aleg cântecul?

Cântecul trebuie să fie:
– în limba franceză
– din anii 2000 (sau reluat în anii 2000)

Dacă ai mai participat la edițiile precedente, este interzis să-ți alegi același cântec !

Ca să-ţi alegi cântecul, nu ezita să consulţi rubrica « Entrainez-vous » http://chansons.ro/about/
Aprecierea juriului se îndreaptă spre artiști mai puțin cunoscuți în România (dar foarte cunoscuți în Franța). Deși nu este interzis, este mai bine să eviți să interpretezi Céline Dion sau Lara Fabian (pe scurt este puternic contraindicat dacă vrei să câștigi 😉 ).

„Je veux” de Zaz et „Je ne sais pas” de Joyce Jonathan, au fost frecvent alese de către concurenți. Dacă îți plac Zaz și Joyce Jonathan, de ce să nu alegi oricare alt cântec de-al lor? Aceeași observație și pentru Shérifa Luna („Il avait les mots”), Shy’m (Rêves d’enfant”), Kenza Farah sau Camelia…

R&B-ul este stilul muzical cel mai bine reprezantat la festivalul din 2013. Și în acest sens, nu ezita să interpretezi cîntece mai rock, hip hop sau reggae..Juriul este întotdeauna foarte sensibil la originalitate..

Pentru muzicieni, este posibilă interpretarea unei compoziții proprii dacă textul este în franceză.

Atenție: o piesă nu poate fi interpretată decât de două ori (de către doi candidați diferiți) în cadrul aceleiași etape de calificare, pentru toate categoriile de vârstă!

Ce acompaniament să aleg?

Candidatul îşi va interpreta cântecul cu acompaniament asigurat de:
– un negativ : (este posibil să găsiţi ce doriţi pe numeroasele site-uri de specialitate, la preţuri convenabile sau gratuit: version-karaoke.com, karaoke.fr,…) sau o versiune orchestral/instrumentală înregistrată de concurent prin mijloace proprii.
– un instrument muzical (chitară, pian…))
– un prieten

Qualifications Chansons sur scene 2017 – lista AICI.

Fisa de inscriere se poate descarca de AICI.

CONCURSUL JUDEŢEAN DE CREAŢIE “THE YOUNG AND THE ROMANTIC”/ “JUNG UND ROMANTISCH”/ “JEUNE ET ROMANTIQUE” ED A VIII A FEBRUARIE 2017

Inspectoratul Şcolar Judeţean Dolj

                                               ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SF. GHEORGHE ”, CRAIOVA – DOLJ

Str. Brazda lui Novac, Nr.87 ;

Tel/Fax. 0251 / 552205 ; Tel/Fax. 0351/405655,

Email :scoala24cv@yahoo.com

 

 

CONCURSUL  JUDEŢEAN DE CREAŢIE

“THE YOUNG AND THE ROMANTIC”/ “JUNG UND ROMANTISCH”/ “JEUNE ET ROMANTIQUE”

ED A VIII A FEBRUARIE 2017

 

  LIMBA FRANCEZA

CLASA A VII-A- POEZIE

 

Nr.

Crt.

NUME SI PRENUME CLASA ŞCOALA PROFESOR SECŢIUNE PUNCTAJ PREMIU
1. BORDINICI ANDREEA CATALINA VII SG BRATOVOIESTI MUNTEANU ISABELA POEZIE 98 I
2. POPESCU CESAR VII C.N.” CAROL I” PREDA CRISTINA POEZIE 96 II
3. DUTESCU ALINA VII SG SEGARCEA TOMA MIHAELA POEZIE 94 III
4. NISTOR VIOLETA ROXANA VII SG BRATOVOIESTI MUNTEANU ISABELA POEZIE 92 Mentiune
5. CRACIUN CECELIA VII SG “M ELIADE” RADULESCU ANCA POEZIE 92 Mentiune
6. ANGHELUSI CATALINA VII SG “E. FARAGO” BOBOLOCU VERGINICA POEZIE 92 Mentiune

 

 

LIMBA FRANCEZA – PROZĂ/ SCRISOARE

CLASA A VII-A

Nr.

Crt.

NUME SI PRENUME CLASA SCOALA PROFESOR SECŢIUNE PUNCTAJ PREMIU
1. IONASCU ALEXANDRA VII CN CAROL I PREDA CRISTINA PROZA 100 I
2. DUMITRESCU FLORIN VII CN CAROL I PREDA CRISTINA PROZA 98 II
3. RADU TEODORA VII SG” M ELIADE” RADULESCU ANCA PROZA 96 III
4. ARMASELU ALEXADRA VII SG “E FARAGO” BOBOLOCU VERGINICA PROZA 88 Mentiune
5. ALMAGIU ALEXANDRA VII SG” A MACEDON

SKI”

VIEZUREANU ALEXANDRA PROZA 88 Mentiune

 

 

LIMBA FRANCEZĂ – POEZIE

CLASA A VIII-A

 

Nr.

Crt.

NUME ŞI PRENUME CLASA ŞCOALA PROFESOR SECŢIUNE PUNCTAJ PREMIU
1. VARZARU ANDREEA BIANCA VIII LT H COANDA NARTEA FIRESCU NADIA POEZIE 98 I
2. STEFAN MADALINA VIII CN FTII BUZESTI POPI DORINA POEZIE 96 II
3. CHIRITA ANA MARIA VIII LT H COANDA NARTEA FIRESCU NADIA POEZIE 94 III
4. BADEA MARIANA VIII SG CASTRANOVA MARICUTOIU ROXANA POEZIE 92 Mentiune
5. SEGARCEANU ALEXANDRA VIII SG GIURGITA TOMA MIHAELA POEZIE 92 Mentiune
6. VADUVESCU EMILIAN LORIN VIII S G ALMAJ PREDUSEL ELENA POEZIE 92 Mentiune

 

LIMBA FRANCEZĂ – PROZĂ/SCRISOARE

 

CLASA A VIII-A

 

Nr.

Crt.

NUME SI PRENUME CLASA SCOALA PROFESOR SECŢIUNE PUNCTAJ PREMIU
1. FORTAN CRISTINA VIII SG “E. FARAGO” CIRJAN ILEANA PROZA 98 I
2. OPREA ANCA VIII CN” E. CUZA” STAMATE LUIZA PROZA 96 II
3. LICSOR ANCA VIII SG CASTRANOVA MARICUTOIU ROXANA PROZA 94 III
4. CIOCIOANA ANTONIA MARIA VIII SG BAILESTI CASLARU ADELA PROZA 92 Mentiune
5. POPESCU ANDREEA KARINA BIANCA VIII PALATUL COPIILOR CRAIOVA CIOACA ANISOARA PROZA 92 Mentiune
6. BECE ALEXANDRA VIII SG “A. MACEDONSKI” VIEZUREANU MIHAELA PROZA 92 Mentiune

 

 

DIRECTOR,

PROF.  NICOLAE RADU

 

 

 

VARIANTE SUBIECTE OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZĂ 2017

La linkurile de mai jos găsiţi variantele de subiecte de la Olimpiada De Limba Franceză 2017

Clasa a VII-a Normal:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1T0J0Q084STI0cnc

Clasa a VIII-a Normal:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1TVB6WHd2Nm9fZDA

Clasa a IX-a Normal:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1ekNXSUEzcEJJdzg

Clasa a IX-a Bilingv:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1clk4OWpMV2RwbTA

Clasa a X-a Normal:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1b3M2WGVKeUhSczA

Clasa a X-a Bilingv:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1X0FhVlFLM2FreVU

Clasa a XI-a Normal:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1NFhndXZvVi1LYWM

Clasa a XI-a Bilingv:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1T2lscDVydXd1RjA

Clasa a XII-a Normal:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1TjFTNE5HT0x6dVE

Clasa a XII-a Bilingv:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1Ri1iSVVDb052bVU

REZULTATE “FÊTE DE LA FRANCOPHONIE ”, editia a XXII-a , 24 martie 2017

 

 

“FÊTE DE LA FRANCOPHONIE ”, editia  a XXII-a , 24 martie 2017

LICEUL DE ARTE MARIN SORESCU, CRAIOVA

La francophonie: hier, aujourd’hui, demain

 

PREMII ACORDATE

 

 

Nivel Gimnaziu

Secţiunea Creaţie Literarã

 

  1. Eseu

 

Clasele V-VI

 

Nr .Crt. Nume şi prenume Scoala Profesor coordonator Premiul
1. Cãlin Mircea Vladimir C.N. « Carol I » Preda Cristina I
2. Mardare Alexandra Şcoala Gimnazială «Nicolae Iorga» Bacãu Dumitraşcu Elena Sofica II
3. Ciuciulin Elena Școala Gimnazială « Alexandru Macedonski » Viezureanu Mihaela III

 

Clasele VII-VIII

 

Nr .Crt. Nume şi prenume Scoala Profesor coordonator Premiul
1. Nanu Ana-Maria Şcoala Gimnazială «Traian» Ocheşel Mariana I
2. Dumitrescu Indira Colegiul National « Elena Cuza» Stamate Luiza II
3. Vãrzaru Andra Ionela Liceul Teoretic « Henri Coandă» Bibl. Nãrtea Firescu Daria III
4. Mitran Camelia Roberta Scoala Gimnazialã «Elena Farago» Cîrjan Ileana Menţiune
5. Nãrtea Mircea Colegiul Tehnic Energetic Maria Dorina Magdalena Menţiune
6. Voinea Nicoleta Luiza Școala Gimnazială Afumaţi Mladin Adriana Menţiune
7. Mustãţa Mihaela Roxana Școala Gimnazială nr. 3 Bãileşti Coşereanu Dragoş Bogdan Menţiune
  1. Poezie

 

Clasele V-VI

 

Nr .Crt. Nume şi prenume Scoala Profesor coordonator Premiul
1. Mãlãescu Anca Școala Gimnazială «Alexandru Macedonski» Viezureanu Mihaela I
2. Cãlugãru Maria Colegiul Tehnic Energetic Maria Dorina Magdalena I
3. Pãtraşcu Maria Daria Colegiul Naţional Pedagogic « Stefan Velovan »  Sîrbu Maria II
4. Dumitraşcu Maria Emanuela Scoala Gimnaziala «Nicolae Iorga» Bacãu Dumitraşcu Elena Sofica III
5. Zanea Alexandra Colegiul Naţional Pedagogic « Ştefan Velovan » Sîrbu Maria Menţiune
6. Dumitraşcu Maria Emanuela Școala Gimnazială «Nicolae Iorga» Bacãu Dumitraşcu Elena Sofica Menţiune
7. Başturea Maria Școala Gimnazială « Alexandru Macedonski » Viezureanu Mihaela Menţiune

Clasele VII-VIII

 

Nr .Crt. Nume şi prenume Scoala Profesor coordonator Premiul
1. Ciurezu Letiţia Școala Gimnazială «Mircea Eliade»  Rãdulescu Anca I
2. Gavrilã Georgiana Școala Gimnazială «Mircea Eliade»  Rãdulescu Anca II
3. Mitran Camelia Roberta Şcoala Gimnazialã «Elena Farago» Cîrjan Ileana III

 

Secţiunea Recitãri

Clasele I-IV

 

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Chiţiburã Luca Marius C.N. « Carol I » Preda Cristina I
2. Bercianu Mihai Laurenţiu Școala Gimnazială Radovan Scarlat Alina II
3. Stan Alexandru Ionuţ Școala Gimnazială Radovan Scarlat Alina II
4. Clavac Maria Alexia C.N. « Frații Buzeşti » Popa Olimpia Daniela III
5. Pîrvuicã Denisa Liceul Teoretic Mihai Viteazul Bãileşti Mladin Adriana Menţiune

 

Clasele V-VI

 

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Mirea Marina C.N. « Carol I » Preda Cristina I
2. Gorgãneanu Andreea Şcoala Gimnazialã «Elena Farago» Cîrjan Ileana II
3. Bonea Sorin Şcoala Gimnazialã «Elena Farago» Cîrjan Ileana III

 

Clasele VII-VIII

 

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Gavrilã Georgiana Școala Gimnazială «Mircea Eliade»  Rãdulescu Anca I
2. Ciurezu Letiţia Școala Gimnazială «Mircea Eliade»  Rãdulescu Anca II
3. Stan Bianca Florentina Școala Gimnazială Bratovoești Munteanu Elena – Isabela III
4. Piciu Iulia C.N. « Frații Buzeşti » Durand Silvia Menţiune

 

Secţiunea Dramatizãri

Clasele  V-VI

Nr .Crt. Titlul piesei Şcoala Profesor coordonator Premiul
1.  Le problème Școala Gimnazială «Mircea Eliade»  Rãdulescu Anca

Bãcanu Liliana

I
2. Zéro de conduite C.N. « Carol I » Cãlin Raluca II
3. Mioriţa C.N. « Frații Buzeşti » Ilina Maria Magdalena III
4. Retour à terres nouvelles Colegiul Naţional Pedagogic « Stefan Velovan »  Sirbu Maria Menţiune

Clasele  VII-VIII

Nr .Crt. Titlul piesei Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Deux extraterrestres en quête d’ordinateur Școala Gimnazială Traian Ocheşel Mariana II
2. Le cahier de brouillon Școala Gimnazială Bratovoești Munteanu Elena – Isabela III

 

Secţiunea Interpretare Vocalã

Clasele V-VI

Grup vocal

 

Nr .Crt. Denumire grup Scoala Profesor coordonator Premiul
1. Fantezia Școala Gimnazială Traian Dondoe Poema I
2. Three Stars Școala Gimnazială Terraveda Rusu Cheiţã Angela I
3. Les Pandas Școala Gimnazială « Alexandru Macedonski » Viezureanu Mihaela III
4. Chiroi Mãdãlina, Lãutaru Bianca Școala Gimnazială «Mircea Eliade»  Fira Carmen Menţiune

 

Solist vocal

Nr .Crt. Nume şi prenume Scoala Profesor coordonator Premiul
1. Crãciun Jacqueline Liceul Teoretic « Tudor Arghezi» Cojocar Eugenia

Sobaru Daniela

I
2. Aolãriţi Andreea C.N. « Carol I » Dragomir Ileana Olivia II
3. Pãun Ariana L.T. Malu Mare Neagoe Camelia III

 

Clasele VII-VIII

Solist vocal

Nr .Crt. Nume şi prenume Scoala Profesor coordonator Premiul
1. Neşcu Horia Ionuţ C.N. « Carol I » Dragomir Ileana Olivia I absolut- 100 puncte
2.  Şoldea Karina Școala Gimnazială «Mircea Eliade» Cheiţã Angela I absolut- 100 puncte
3. Buşu Raluca Liceul Teoretic « Tudor Arghezi» Mihail Diana I
4. Zamfir Rãzvan Liceul de Arte Marin Sorescu Dragomir Daniela I
5. Cojocaru Daria Liceul de Arte Marin Sorescu Ciolacu Emanuela II
6. Gavrilã Georgiana Școala Gimnazială «Mircea Eliade»  Cheiţã Angela II
7. Spãtãrelu Iemima Liceul de Arte Marin Sorescu Dragomir Daniela III
8. Pãun Alina Școala Gimnazială Ghindeni Ghirã Camelia III
9. Ioniţã Caroline Școala Gimnazială Traian Ocheşel Mariana Menţiune

 

Secţiunea Graficã

Clasele V-VI

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Berceanu Denisa Școala Gimnazială «Mircea Eliade»  Rãdulescu Anca II
2. Gorgãneanu Andreea Şcoala Gimnazialã «Elena Farago» Cîrjan Ileana Menţiune

 

Secţiunea Picturã

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Riza Cristiana Şcoala Gimnazialã «Elena Farago» Cîrjan Ileana I
2. Buzatu Bianca Școala Gimnazială « Alexandru Macedonski » Viezureanu Mihaela Menţiune

 

Clasele VII-VIII

Secţiunea Graficã

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Dincã Daria Cristiana Liceul De Arte Marin Sorescu Dragomir Daniela I
2. Dumitrescu Indira Colegiul National « Elena Cuza» Stamate Luiza II

 

 

 

Secţiunea Picturã

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Vîlceanu Mãdãlina Liceul De Arte Marin Sorescu Mãrgelu Lidia

Dragomir Daniela

I
2. Badea Cristiana Liceul De Arte Marin Sorescu Mãrgelu Lidia

Dragomir Daniela

II
3. Beldea Timeea Școala Gimnazială «N. B. Locusteanu», Leu, Dolj Chişa Mihaela III


 

Nivel Liceu

 

Secţiunea Creaţie Literarã

Eseu

Clasele IX-X

 

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Grecu Adela Liceul Voltaire Popi Dorina I
2. Iancu Cosmina Gabriela C.N. « Carol I » Preda Cristina II
3. Gãman Alexandra Liceul Traian Vuia Lincã Diana III
4. Rusu Cristina Liceul Teoretic « Tudor Arghezi» Combot Viorica III
5. Bîra Mihai Nicolae Liceul Teoretic « Tudor Arghezi» Combot Viorica III
6. Udrea Georgeta Tabita Liceul Teoretic «Mihai Viteazul» Bãileşti Ionescu Camelia Ana Menţiune
7. Mihalache Andra C.N. « Carol I » Cãlin Raluca Premiu special ARPF

Clasele XI-XII

 

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Radu Miruna Colegiul Naţional Pedagogic « Stefan Velovan »  Purcãrescu Oana Angela I
2. Nicolaescu Monica Alexandra Liceul Teoretic « Henri Coandă» Bibl. Nãrtea Firescu Daria II
3. Ionicã Maria Cãtãlina Liceul Traian Vuia Lincã Diana III
4. Vasile Anne-Maria C.N. « Carol I » Ghiţã Denisa III
5. Biricioiu Maria Roxana Colegiul  „Ştefan Odobleja” Pãun Eugenia Menţiune
6. Ruicã Valentina C.N. « Carol I » Ghiţã Denisa Menţiune

 

Poezie

Clasele IX-X

Nr 

Crt.

Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Tãtaru Raluca C.N. « Frații Buzeşti » Durand Silvia I
2. Cãlinoiu Gabriela Colegiul Naţional Economic «Gheorghe Chiţu» Mitrache Camelia II
3. Hoancã Luciana Elena C.N. « Frații Buzeşti » Buzatu Adriana III
4. Chiurtu Andreea Colegiul Naţional Economic «Gheorghe Chiţu» Uţă Livia III
5. Dragomir Corina Colegiul National “Elena Cuza”   Menţiune
6. Bãdiţã Georgiana Elena Colegiul National “Elena Cuza” Gheorghe Camelia Menţiune

Clasele XI-XII

 

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Bicu Andreea Daniela Colegiul  „Ştefan Odobleja” Pãun Eugenia I
2. Duţu Ştefania Liceul Tehnologic Dimitrie Filişanu, Filiaşi Mitroi Estela II
3. Vîlceanu Teodora Laura C.N. « Carol I » Ghiţã Denisa III
4. Balaci Raluca Elena Colegiul Naţional Pedagogic « Stefan Velovan »  Tîrbã Luiza III
5. Sfetcu Ionica C. N. Militar « Tudor Vladimirescu» Ionicã Loredana Menţiune
6. Burcheci Mirabela Colegiul Naţional Economic «Gheorghe Chiţu» Uţă Livia Menţiune
7. Ungureanu Cristian Alexandru Colegiul Naţional Pedagogic « Stefan Velovan »  Hoancã Liliana Premiu Special ARPF

 

Secţiunea Recitãri

Clasele IX-X

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Preda Luiza Liceul Tehnologic «Dimitrie Filişanu », Filiaşi Cone Diana I
2. Bãlãceanu Laurenţiu Seminarul Teologic Ortodox «Sf. Grigorie Teologul» Panã Monica Roxana II
3. Voica Alecsandra Casiana Liceul Tehnologic «Dimitrie Filişanu », Filiaşi Cone Diana III
4. Mitroi Veronica Andreea Colegiul National« Nicolae Titulescu » Pãun Alina Menţiune

 

Secţiunea Dramatizãri

Clasele IX-X

 

Nr .Crt. Titlul piesei Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Roméo et Juliette– comédie musicale Liceul Voltaire Simion Ruxandra I
2. Contraste C.N. « Carol I » Preda Cristina II
3. Conte roumain Colegiul Naţional Pedagogic « Stefan Velovan »  Stîncă Ina III
4. Appelez-moi la Rroumanie ! Liceul Voltaire Sava Adela

Nicu Simona

Premiu Special ARPF

Clasele XI-XII

Nr .Crt. Titlul piesei Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Montréal Matin Colegiul Naţional Pedagogic « Stefan Velovan »  Stîncă Ina I
2. Le subjonctif C. N. Militar « Tudor Vladimirescu» Ionicã Loredana II

 

 

Secţiunea Interpretare Vocalã

Clasele IX-X

 

Grup vocal

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Lazãr Alina, Marin Florentina Colegiul National« Nicolae Titulescu » Trancã Ramona Menţiune
2. Boiu Maria Tania, Drãgoi Cristina Mihaela C. N. Militar « Tudor Vladimirescu» Ionicã Loredana Menţiune

 

Solist vocal

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Manea Georgiana Colegiul Naţional Pedagogic « Stefan Velovan »  Tîrbã Luiza I
2. Singuran Mihaela Liceul Teoretic « Tudor Arghezi» Combot Viorica

Sobaru Daniela

II
3. Botea Paula Daiana Liceul Voltaire Zanfir Ilinca

Sava Adela

III
4. Moţãţanu Lavinia Colegiul Naţional « Nicolae Titulescu»  Demetrescu Viorica Menţiune

 

Clasele XI-XII

Grup vocal

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Sãndulescu Raluca, Perca Ştefan, Badea Darius, Ciuculescu Andreea Liceul Tehnologic «Dimitrie Filişanu », Filiaşi Ceranu Marinela I
2. Ceche Silvia, Şain Patrik Liceul de Arte Marin Sorescu Ciolacu Emanuela II
3. Ciocîrlan Şerban, Alexandru Ioan, Norocea Petru Alin Seminarul Teologic Ortodox «Sf. Grigorie Teologul» Panã Monica Roxana III

 

Solist vocal

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Surdu Andrei Liceul de Arte Marin Sorescu Ciolacu Emanuela I
2. Dobre Valentin Colegiul Naţional « Nicolae Titulescu»  Pãun Alina II
3. Gugu Camelia Colegiul Naţional Pedagogic « Stefan Velovan »  Hoancã Liliana III
4. Gîtan Denisa Maria Colegiul Naţional Pedagogic « Stefan Velovan »  Purcãrescu Oana Angela Menţiune
5. Radu Gabriela Colegiul Naţional « Nicolae Titulescu»  Demetrescu Viorica Menţiune

 

 

Secţiunea Graficã

Clasele IX-X

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Bârdãu Cãtãlina C.N. «Carol I » Ioanicescu Alina II
2. Tudor Lucia Liceul Teoretic « Tudor Arghezi» Combot Viorica III

 

Secţiunea Picturã

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Ţecu Alexandra Liceul De Arte Marin Sorescu Ciolacu Emanuela I
2. Cicã Aurora Maria C.N. « Carol I » Preda Cristina I
3. Duinea Alina Rebeca C. N. Militar « Tudor Vladimirescu» Ionicã Loredana II
4. Pihotovschi Adela C. N. Militar « Tudor Vladimirescu» Ionicã Loredana II

 

Secţiunea Graficã

Clasele XI-XII

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Ghiţuicã Andra Colegiul Naţional “Elena Cuza” Gheorghe Camelia I
2. Iliescu Andreea Colegiul Naţional “Elena Cuza” Stamate Luiza II

 

 

 

REZULTATE OLIMPIADA LIMBI ROMANICE 2017 – PROBA ORALĂ

Rezultate FRANCEZĂ CLASA A XI-A N:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1Z0doZnVETVJQQ28

Rezultate FRANCEZĂ CLASA A XI-A B:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1VW9zVjhhR0ZjNHc

Rezultate FRANCEZĂ CLASA A XII-A N:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1My1SY3pLYzR2RkU

Rezultate FRANCEZĂ CLASA A XII-A B:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1elFmVnZyaXpjdGc

Rezultate ITALIANĂ CLASA A XI-A N:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1MklzMkhPeENQWDg

Rezultate SPANIOLĂ CLASA A XI-A N:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1VEEybnA5ekk5bWc

Rezultate SPANIOLĂ CLASA A XI-A B:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1TzVsUGFoWDZ6Q1E

Rezultate SPANIOLĂ CLASA A XII-A B:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1Y2JjbG5CM2xYY0E

REZULTATE OLIMPIADA LIMBI ROMANICE 2017 – ETAPA JUDEŢEANĂ-DUPĂ CONTESTAŢII

Rezultate CLASA A VII-A:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1MGFaU0FWcW1tNFE

Rezultate CLASA A VIII-A:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1Q1hOVjV2M0pBTjA

Rezultate CLASA A IX-A N:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1T1RyQl9KYlM3ZUU

Rezultate CLASA A IX-A B:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1OC1qQm1mM241ejQ

Rezultate CLASA A X-A N:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1S0hNbGNEaHNoY2c

Rezultate CLASA A X-A B:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1NXFGMVBPRVRnLTQ

Rezultate CLASA A XI-A N:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1elR1OUNvWTVwLTg

Rezultate CLASA A XI-A B:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1bUFvaTJvbTVDRWM

Rezultate CLASA A XII-A B:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1a1pHNVlwS2M3MU0

Rezultate ITALIANĂ CLASA A IX-A N:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1VnU5VDhkX21MeGc

Rezultate SPANIOLĂ CLASA A VIII-A:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1Qlg2SW16TVN0ZzQ

Rezultate SPANIOLĂ CLASA A IX-A:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1N0ZkbGtpcnpOYkE

Rezultate SPANIOLĂ CLASA A X-A:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1SVotSmthNjZEVXM

Rezultate SPANIOLĂ CLASA A XI-XII-A:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1UkZvSmZkbFMwaEk

REZULTATE OLIMPIADA LIMBI ROMANICE 2017 – ETAPA JUDEŢEANĂ

Găsiţi, la linkurile de mai jos, tabelele cu punctajele obtinute la Olimpiada de Limbi romanice de anul acesta.

Totodată vrem să felicităm toţi elevii participanţi, deopotrivă cadrele didactice care i-au îndrumat, dar şi tuturor celor care s-au implicat în organizarea acestui demers atât de important pentru învăţământul doljean!

VĂ AŞTEPTĂM ŞI LA ALTE CONCURSURI ÎN VIITOR!

Rezultate CLASA A VII-A:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1SFplWmJoc1Q2c3M

Rezultate CLASA A VIII-A:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1cXlqM2RRNmtyWU0

Rezultate CLASA A IX-A N:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1TjdfQkk1aXJKYlE

Rezultate CLASA A IX-A B:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1UWVHZm05bDVGWVU

Rezultate CLASA A X-A N:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1RmZxY2tCbkgzXzQ

Rezultate CLASA A X-A B:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1ZEtFdXFVc2M5WE0

Rezultate CLASA A XI-A N:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1M3J6a0dlTUdxT2s

Rezultate CLASA A XI-A B:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1eEpmSWJjYldGYUk

Rezultate CLASA A XII-A N-B:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1RUlCNVFKeTAwLWc

Rezultate ITALIANĂ:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1QThhMkxlLTZmVUE

Rezultate SPANIOLĂ:

https://drive.google.com/open?id=0B22CZDJn10S1NEdOLUNlc0Fsbjg