REZULTATE “FÊTE DE LA FRANCOPHONIE ”, editia a XXII-a , 24 martie 2017

 

 

“FÊTE DE LA FRANCOPHONIE ”, editia  a XXII-a , 24 martie 2017

LICEUL DE ARTE MARIN SORESCU, CRAIOVA

La francophonie: hier, aujourd’hui, demain

 

PREMII ACORDATE

 

 

Nivel Gimnaziu

Secţiunea Creaţie Literarã

 

  1. Eseu

 

Clasele V-VI

 

Nr .Crt. Nume şi prenume Scoala Profesor coordonator Premiul
1. Cãlin Mircea Vladimir C.N. « Carol I » Preda Cristina I
2. Mardare Alexandra Şcoala Gimnazială «Nicolae Iorga» Bacãu Dumitraşcu Elena Sofica II
3. Ciuciulin Elena Școala Gimnazială « Alexandru Macedonski » Viezureanu Mihaela III

 

Clasele VII-VIII

 

Nr .Crt. Nume şi prenume Scoala Profesor coordonator Premiul
1. Nanu Ana-Maria Şcoala Gimnazială «Traian» Ocheşel Mariana I
2. Dumitrescu Indira Colegiul National « Elena Cuza» Stamate Luiza II
3. Vãrzaru Andra Ionela Liceul Teoretic « Henri Coandă» Bibl. Nãrtea Firescu Daria III
4. Mitran Camelia Roberta Scoala Gimnazialã «Elena Farago» Cîrjan Ileana Menţiune
5. Nãrtea Mircea Colegiul Tehnic Energetic Maria Dorina Magdalena Menţiune
6. Voinea Nicoleta Luiza Școala Gimnazială Afumaţi Mladin Adriana Menţiune
7. Mustãţa Mihaela Roxana Școala Gimnazială nr. 3 Bãileşti Coşereanu Dragoş Bogdan Menţiune
  1. Poezie

 

Clasele V-VI

 

Nr .Crt. Nume şi prenume Scoala Profesor coordonator Premiul
1. Mãlãescu Anca Școala Gimnazială «Alexandru Macedonski» Viezureanu Mihaela I
2. Cãlugãru Maria Colegiul Tehnic Energetic Maria Dorina Magdalena I
3. Pãtraşcu Maria Daria Colegiul Naţional Pedagogic « Stefan Velovan »  Sîrbu Maria II
4. Dumitraşcu Maria Emanuela Scoala Gimnaziala «Nicolae Iorga» Bacãu Dumitraşcu Elena Sofica III
5. Zanea Alexandra Colegiul Naţional Pedagogic « Ştefan Velovan » Sîrbu Maria Menţiune
6. Dumitraşcu Maria Emanuela Școala Gimnazială «Nicolae Iorga» Bacãu Dumitraşcu Elena Sofica Menţiune
7. Başturea Maria Școala Gimnazială « Alexandru Macedonski » Viezureanu Mihaela Menţiune

Clasele VII-VIII

 

Nr .Crt. Nume şi prenume Scoala Profesor coordonator Premiul
1. Ciurezu Letiţia Școala Gimnazială «Mircea Eliade»  Rãdulescu Anca I
2. Gavrilã Georgiana Școala Gimnazială «Mircea Eliade»  Rãdulescu Anca II
3. Mitran Camelia Roberta Şcoala Gimnazialã «Elena Farago» Cîrjan Ileana III

 

Secţiunea Recitãri

Clasele I-IV

 

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Chiţiburã Luca Marius C.N. « Carol I » Preda Cristina I
2. Bercianu Mihai Laurenţiu Școala Gimnazială Radovan Scarlat Alina II
3. Stan Alexandru Ionuţ Școala Gimnazială Radovan Scarlat Alina II
4. Clavac Maria Alexia C.N. « Frații Buzeşti » Popa Olimpia Daniela III
5. Pîrvuicã Denisa Liceul Teoretic Mihai Viteazul Bãileşti Mladin Adriana Menţiune

 

Clasele V-VI

 

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Mirea Marina C.N. « Carol I » Preda Cristina I
2. Gorgãneanu Andreea Şcoala Gimnazialã «Elena Farago» Cîrjan Ileana II
3. Bonea Sorin Şcoala Gimnazialã «Elena Farago» Cîrjan Ileana III

 

Clasele VII-VIII

 

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Gavrilã Georgiana Școala Gimnazială «Mircea Eliade»  Rãdulescu Anca I
2. Ciurezu Letiţia Școala Gimnazială «Mircea Eliade»  Rãdulescu Anca II
3. Stan Bianca Florentina Școala Gimnazială Bratovoești Munteanu Elena – Isabela III
4. Piciu Iulia C.N. « Frații Buzeşti » Durand Silvia Menţiune

 

Secţiunea Dramatizãri

Clasele  V-VI

Nr .Crt. Titlul piesei Şcoala Profesor coordonator Premiul
1.  Le problème Școala Gimnazială «Mircea Eliade»  Rãdulescu Anca

Bãcanu Liliana

I
2. Zéro de conduite C.N. « Carol I » Cãlin Raluca II
3. Mioriţa C.N. « Frații Buzeşti » Ilina Maria Magdalena III
4. Retour à terres nouvelles Colegiul Naţional Pedagogic « Stefan Velovan »  Sirbu Maria Menţiune

Clasele  VII-VIII

Nr .Crt. Titlul piesei Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Deux extraterrestres en quête d’ordinateur Școala Gimnazială Traian Ocheşel Mariana II
2. Le cahier de brouillon Școala Gimnazială Bratovoești Munteanu Elena – Isabela III

 

Secţiunea Interpretare Vocalã

Clasele V-VI

Grup vocal

 

Nr .Crt. Denumire grup Scoala Profesor coordonator Premiul
1. Fantezia Școala Gimnazială Traian Dondoe Poema I
2. Three Stars Școala Gimnazială Terraveda Rusu Cheiţã Angela I
3. Les Pandas Școala Gimnazială « Alexandru Macedonski » Viezureanu Mihaela III
4. Chiroi Mãdãlina, Lãutaru Bianca Școala Gimnazială «Mircea Eliade»  Fira Carmen Menţiune

 

Solist vocal

Nr .Crt. Nume şi prenume Scoala Profesor coordonator Premiul
1. Crãciun Jacqueline Liceul Teoretic « Tudor Arghezi» Cojocar Eugenia

Sobaru Daniela

I
2. Aolãriţi Andreea C.N. « Carol I » Dragomir Ileana Olivia II
3. Pãun Ariana L.T. Malu Mare Neagoe Camelia III

 

Clasele VII-VIII

Solist vocal

Nr .Crt. Nume şi prenume Scoala Profesor coordonator Premiul
1. Neşcu Horia Ionuţ C.N. « Carol I » Dragomir Ileana Olivia I absolut- 100 puncte
2.  Şoldea Karina Școala Gimnazială «Mircea Eliade» Cheiţã Angela I absolut- 100 puncte
3. Buşu Raluca Liceul Teoretic « Tudor Arghezi» Mihail Diana I
4. Zamfir Rãzvan Liceul de Arte Marin Sorescu Dragomir Daniela I
5. Cojocaru Daria Liceul de Arte Marin Sorescu Ciolacu Emanuela II
6. Gavrilã Georgiana Școala Gimnazială «Mircea Eliade»  Cheiţã Angela II
7. Spãtãrelu Iemima Liceul de Arte Marin Sorescu Dragomir Daniela III
8. Pãun Alina Școala Gimnazială Ghindeni Ghirã Camelia III
9. Ioniţã Caroline Școala Gimnazială Traian Ocheşel Mariana Menţiune

 

Secţiunea Graficã

Clasele V-VI

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Berceanu Denisa Școala Gimnazială «Mircea Eliade»  Rãdulescu Anca II
2. Gorgãneanu Andreea Şcoala Gimnazialã «Elena Farago» Cîrjan Ileana Menţiune

 

Secţiunea Picturã

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Riza Cristiana Şcoala Gimnazialã «Elena Farago» Cîrjan Ileana I
2. Buzatu Bianca Școala Gimnazială « Alexandru Macedonski » Viezureanu Mihaela Menţiune

 

Clasele VII-VIII

Secţiunea Graficã

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Dincã Daria Cristiana Liceul De Arte Marin Sorescu Dragomir Daniela I
2. Dumitrescu Indira Colegiul National « Elena Cuza» Stamate Luiza II

 

 

 

Secţiunea Picturã

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Vîlceanu Mãdãlina Liceul De Arte Marin Sorescu Mãrgelu Lidia

Dragomir Daniela

I
2. Badea Cristiana Liceul De Arte Marin Sorescu Mãrgelu Lidia

Dragomir Daniela

II
3. Beldea Timeea Școala Gimnazială «N. B. Locusteanu», Leu, Dolj Chişa Mihaela III


 

Nivel Liceu

 

Secţiunea Creaţie Literarã

Eseu

Clasele IX-X

 

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Grecu Adela Liceul Voltaire Popi Dorina I
2. Iancu Cosmina Gabriela C.N. « Carol I » Preda Cristina II
3. Gãman Alexandra Liceul Traian Vuia Lincã Diana III
4. Rusu Cristina Liceul Teoretic « Tudor Arghezi» Combot Viorica III
5. Bîra Mihai Nicolae Liceul Teoretic « Tudor Arghezi» Combot Viorica III
6. Udrea Georgeta Tabita Liceul Teoretic «Mihai Viteazul» Bãileşti Ionescu Camelia Ana Menţiune
7. Mihalache Andra C.N. « Carol I » Cãlin Raluca Premiu special ARPF

Clasele XI-XII

 

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Radu Miruna Colegiul Naţional Pedagogic « Stefan Velovan »  Purcãrescu Oana Angela I
2. Nicolaescu Monica Alexandra Liceul Teoretic « Henri Coandă» Bibl. Nãrtea Firescu Daria II
3. Ionicã Maria Cãtãlina Liceul Traian Vuia Lincã Diana III
4. Vasile Anne-Maria C.N. « Carol I » Ghiţã Denisa III
5. Biricioiu Maria Roxana Colegiul  „Ştefan Odobleja” Pãun Eugenia Menţiune
6. Ruicã Valentina C.N. « Carol I » Ghiţã Denisa Menţiune

 

Poezie

Clasele IX-X

Nr 

Crt.

Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Tãtaru Raluca C.N. « Frații Buzeşti » Durand Silvia I
2. Cãlinoiu Gabriela Colegiul Naţional Economic «Gheorghe Chiţu» Mitrache Camelia II
3. Hoancã Luciana Elena C.N. « Frații Buzeşti » Buzatu Adriana III
4. Chiurtu Andreea Colegiul Naţional Economic «Gheorghe Chiţu» Uţă Livia III
5. Dragomir Corina Colegiul National “Elena Cuza”   Menţiune
6. Bãdiţã Georgiana Elena Colegiul National “Elena Cuza” Gheorghe Camelia Menţiune

Clasele XI-XII

 

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Bicu Andreea Daniela Colegiul  „Ştefan Odobleja” Pãun Eugenia I
2. Duţu Ştefania Liceul Tehnologic Dimitrie Filişanu, Filiaşi Mitroi Estela II
3. Vîlceanu Teodora Laura C.N. « Carol I » Ghiţã Denisa III
4. Balaci Raluca Elena Colegiul Naţional Pedagogic « Stefan Velovan »  Tîrbã Luiza III
5. Sfetcu Ionica C. N. Militar « Tudor Vladimirescu» Ionicã Loredana Menţiune
6. Burcheci Mirabela Colegiul Naţional Economic «Gheorghe Chiţu» Uţă Livia Menţiune
7. Ungureanu Cristian Alexandru Colegiul Naţional Pedagogic « Stefan Velovan »  Hoancã Liliana Premiu Special ARPF

 

Secţiunea Recitãri

Clasele IX-X

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Preda Luiza Liceul Tehnologic «Dimitrie Filişanu », Filiaşi Cone Diana I
2. Bãlãceanu Laurenţiu Seminarul Teologic Ortodox «Sf. Grigorie Teologul» Panã Monica Roxana II
3. Voica Alecsandra Casiana Liceul Tehnologic «Dimitrie Filişanu », Filiaşi Cone Diana III
4. Mitroi Veronica Andreea Colegiul National« Nicolae Titulescu » Pãun Alina Menţiune

 

Secţiunea Dramatizãri

Clasele IX-X

 

Nr .Crt. Titlul piesei Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Roméo et Juliette– comédie musicale Liceul Voltaire Simion Ruxandra I
2. Contraste C.N. « Carol I » Preda Cristina II
3. Conte roumain Colegiul Naţional Pedagogic « Stefan Velovan »  Stîncă Ina III
4. Appelez-moi la Rroumanie ! Liceul Voltaire Sava Adela

Nicu Simona

Premiu Special ARPF

Clasele XI-XII

Nr .Crt. Titlul piesei Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Montréal Matin Colegiul Naţional Pedagogic « Stefan Velovan »  Stîncă Ina I
2. Le subjonctif C. N. Militar « Tudor Vladimirescu» Ionicã Loredana II

 

 

Secţiunea Interpretare Vocalã

Clasele IX-X

 

Grup vocal

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Lazãr Alina, Marin Florentina Colegiul National« Nicolae Titulescu » Trancã Ramona Menţiune
2. Boiu Maria Tania, Drãgoi Cristina Mihaela C. N. Militar « Tudor Vladimirescu» Ionicã Loredana Menţiune

 

Solist vocal

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Manea Georgiana Colegiul Naţional Pedagogic « Stefan Velovan »  Tîrbã Luiza I
2. Singuran Mihaela Liceul Teoretic « Tudor Arghezi» Combot Viorica

Sobaru Daniela

II
3. Botea Paula Daiana Liceul Voltaire Zanfir Ilinca

Sava Adela

III
4. Moţãţanu Lavinia Colegiul Naţional « Nicolae Titulescu»  Demetrescu Viorica Menţiune

 

Clasele XI-XII

Grup vocal

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Sãndulescu Raluca, Perca Ştefan, Badea Darius, Ciuculescu Andreea Liceul Tehnologic «Dimitrie Filişanu », Filiaşi Ceranu Marinela I
2. Ceche Silvia, Şain Patrik Liceul de Arte Marin Sorescu Ciolacu Emanuela II
3. Ciocîrlan Şerban, Alexandru Ioan, Norocea Petru Alin Seminarul Teologic Ortodox «Sf. Grigorie Teologul» Panã Monica Roxana III

 

Solist vocal

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Surdu Andrei Liceul de Arte Marin Sorescu Ciolacu Emanuela I
2. Dobre Valentin Colegiul Naţional « Nicolae Titulescu»  Pãun Alina II
3. Gugu Camelia Colegiul Naţional Pedagogic « Stefan Velovan »  Hoancã Liliana III
4. Gîtan Denisa Maria Colegiul Naţional Pedagogic « Stefan Velovan »  Purcãrescu Oana Angela Menţiune
5. Radu Gabriela Colegiul Naţional « Nicolae Titulescu»  Demetrescu Viorica Menţiune

 

 

Secţiunea Graficã

Clasele IX-X

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Bârdãu Cãtãlina C.N. «Carol I » Ioanicescu Alina II
2. Tudor Lucia Liceul Teoretic « Tudor Arghezi» Combot Viorica III

 

Secţiunea Picturã

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Ţecu Alexandra Liceul De Arte Marin Sorescu Ciolacu Emanuela I
2. Cicã Aurora Maria C.N. « Carol I » Preda Cristina I
3. Duinea Alina Rebeca C. N. Militar « Tudor Vladimirescu» Ionicã Loredana II
4. Pihotovschi Adela C. N. Militar « Tudor Vladimirescu» Ionicã Loredana II

 

Secţiunea Graficã

Clasele XI-XII

Nr .Crt. Nume şi prenume Şcoala Profesor coordonator Premiul
1. Ghiţuicã Andra Colegiul Naţional “Elena Cuza” Gheorghe Camelia I
2. Iliescu Andreea Colegiul Naţional “Elena Cuza” Stamate Luiza II

 

 

 

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s